IMRE LUGU, KES TA ON?

Ettevõtja ja helilooja Imre Sooäär tahab seista selle eest, et Eestis kasvaks ja areneks maailma ja sellest kasvust saaks osa iga eesti inimene. Ta tahab aidata kaasa ettevõtluse edendamisele, inimeste heaolu ja kindlustunde tõusule ja ühendada eesti kogukonnad, nii Eestis, kui laias maailmas. 

Lapsepõlvest saadik on Imre soovinud end ümbritsevat paremaks ja efektiivsemaks muuta. Ta ei saa ükskõikselt vaadata, kui näeb, et tema abi on vaja. Ta soovib siiralt, et kõigil Eesti inimestel oleks turvatunne tuleviku ees, mitte ainult osadel. Mõni kutsub seda poliitikaks, Imre peab seda pigem üheks viisiks, kuidas maailma  paremaks muuta.

Imre on materiaalselt kindlustatud. Ta ei kandideeri hüvede pärast. Tema siiras soov on tuua Toompeale ettevõtlikku mõtlemist ja rohkem tegelikku sidet inimestega ning uuendada riiki.

Ta on kogu elu reaalselt loonud uusi väärtusi ja usub, et suudab oma ideede ja kogemustega ka riigikogus abiks olla. Riigikogu ei tohiks Imre arvates koosneda ainult juristidest või poliitbroileritest. Seal peaksid olema vastutustundlikud erinevate elualade esindajad, et kogu ühiskond oleks esindatud. 

EHITADES SILDU

Imre usub, et tema isiksuse üks parimaid omadusi on sildade ehitamine ja oskus teha koostööd väga erinevate valdkondade esindajatega üle maailma. Just seetõttu on ta eesmärgiks võtnud Globaalse Eesti rajamise ehk eestlaste ülemaailmse võrgustiku, mille abil saaks suurendada Eesti tuntust maailmas ja aidata kaasa Eesti kasvule.

Ta tahab seista selle eest, et kõigil oleksid meie riigis võrdsed võimalused ja kedagi ei jäetaks üksi. Ta soovib, et Eesti oleks inimesekeskne, edukas ja euroopalike väärtustega riik, kus hoolitakse inimestest. Ta tahab, et Eesti oleks ühendatud ja kedagi ei oleks kõrvale lükatud.  

TUGEV ETTEVÕTLUSKOGEMUS

Imre on viimase paarikümne aasta jooksul andnud ettevõtjana tööd ja leiba mitmesajale inimesele; ehitanud üles mitu brändi, mis on kõrge rahvusvahelise tunnustuse saanud. Imre firma Pädaste mõis on tunnistatud Eesti Turismifirmade liidu poolt aasta parimaks turismiettevõtteks.

Imre elu suurim töö ja samas ka hobi ongi olnud lagunenud mõisakompleksi ellu äratamine Muhumaal. Pädaste mõisast on saanud rahvusvahelise tuntusega kaubamärk, ainus viietärnihotell kogu Balti regiooni maapiirkonnas. 

Imre annab oma ettevõtete läbi tööd väga paljudele inimestele nii Muhumaal kui Tallinnas. 2018. novembris valiti Pädaste Mõis 100 parima hotelli hulka maailmas ja mullu valis Eesti Kaubandus-Tööstuskoda Pädaste Eesti top 50 kaubamärgi hulka. Imre restoran Alexander on aastaid olnud Skandinaavia ja Baltimaade restoranide tipus ja mõisa Gurmeetooteid eksporditakse üle maailma. 

Kui Imre midagi ette võtab, siis viib ta selle ka lõpuni. Kuigi teda tuntakse Muhu saare ettevõtja ja arendajana on Imre sündinud Tallinnas ja seal kahes ülikoolis käinud. 

Pärast ülikooliõpinguid läks ta maailma rändama ja asutas Kanadas kommunikatsioonifirma “Giant productions”. Ühtekokku on Sooäär tootnud üle 100 erineva reklaam-, dokumentaal- ja telefilmi. Ta elab juba kaksteist aastat Tallinna kesklinnas ja teab, mida Kesklinna, Pirita ja Lasnamäe inimesed riigilt ootavad.


VABA AEG JA HOBID

Imre möönab, et tal napib aega puhata, kuna ta tegutseb mitmel rindel, aga kui puhkab, siis ka alati aktiivselt. Niisama rannas lebamine Imrele ei sobi. Kunagi oli mehe hobiks lendamine, ta on lõpetanud Torontos lennukooli. Ta on lisaks ka kirglik mäesuusataja, matkaja ja sukelduja. 

Imre on aastaid aktiivne olnud heategevuse vallas. Ta on aidanud kuulmispuuetega lapsi ja korraldanud heategevusüritusi ning toetanud noorte muusikaharidust. Ta leiab, et nendega jagamine, kellel on midagi vähem, kui meil endil, muudab meid sisemiselt rikkamaks. Aktiivse ajaloohuvilise ja ühiskonnategelasena on ta aastaid olnud Euroopa Ajalooliste Hoonete Ühenduse nõukogu liige.

IMRE JA MUUSIKA

Imre usub, et inimeste õnn koosneb peale materiaalse heaolu ka elurõõmust ja hingerahust. Tema suurimaks hobiks ja kutsumuseks on muusika. Ta on omandanud Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias heliloomingu magistrikraadi. Tema suurimaks väljakutseks selles vallas on olnud Laulu- ja tantsupeo “Maa ja Ilm“ kunstilise kontseptsiooni ja avamuusika loomine. Suuremat vastutust, kui Laulu- ja Tantsupidu, on Imre sõnul eesti muusikavaldkonnas raske ette kujutada. See puudutab iga inimest.

Imre on kirjutanud muusikat klassikast dzässini,  kammermuusikat, soololaule, laule Eurovisioonile ja paljudele tuntud Eesti tippartistidele. Mitmete suurte eesti brändide reklaamimuusika on samuti tema loodud.

EESTI SÜDAMES

Imre on tõeline Eesti patrioot. Ta usub, et meie riik kestab üle aja, kui ta on kaitstud ja kõigil inimestel on selles riigis kindlustunne. Ta usub, et vaid pühendunud ja teineteisest hoolivad, töökad Eesti inimesed viivad seda riiki edasi. Nad on kõik olulised ja nad tuleb üheks Eestiks kokku liita,  ütleb Imre.