MIKS MA KANDIDEERIN?

Olen lapsest saadik olnud maailmaparandaja. Mäletan, et koolis võitlesin ühe õpetaja vastu, kes meie klassi tüdrukuid ära kasutas, kaua enne #metoo aega. Kogusin klassikaaslastelt allkijrjad ja läksin direktori juurde petitsiooniga, et see õpetaja koolist kõrvaldada. Tol ajal oli see ennekuulmatu. Siis polnud veel  õpilasomavalitsusi mis meie õigusi kaitseks. Oli sügav nõukaaeg. Mind ähvardas KGB ja koolist välja viskamine, aga õnneks oli meil arukas direktor. Ahistav õpetaja vallandati. See oli mu esimene poliitiline võit. 

"Teen oma elus kõike alati südamega, mida iganes ette võtan."

Ma pole kunagi nõus olnud kergelt alla andma ja käega lööma. Olen alati võidelnud õigluse eest, inimeste eest minu ümber, parema homse eest ja nende asjade eest, millesse siiralt usun. Teen oma elus kõike alati südamega. 

Olen nüüd juba mitu aastat suurest poliitikast eemal olnud, aga täna näen, et ühiskonda lõhestavad äärmuslikud arvamused, kurjus ja vaimupimedus. See on ohuks meie riigi kestmisele. Seetõttu ei saa ma kõrvaltvaatajaks jääda, vaid tahan oma kogemuste ja nõuga abiks olla. Just seetõttu otsustasin kandideerida taas Riigikogusse.   

Neist inimestest. keda me valime Toompeale, sõltub kuhu meie riik teel on. Tänases riigikogus on umbes kolmandik saadikuid, kellest enamus inimesi Eestis pole midagi kuulnud. Ei nende saavutustest ühiskonnas ega poliitikas. Arvan siiralt, et Toompeale tuleks valida inimesi, kellesse usute, mitte erakondi. Teie käes on võimalus otsustada, milline saab isikuliselt olema uus riigikogu koosseis. 

Miks ma lähen valimistele vaba mehena, parteitu üksikkandidaadina Jüri Ratase meeskonnas?

Esiteks sellepärast, et ma ei soovi täna parteisisest karjääri teha. Pärast 13 aastat Reformierakonnas olen väsinud partesisestest kemplemistest ja ussitamistest, ma ei soovi hetkel olla ühegi erakonna liige. Usun, et saan ka sõltumatu kandidaadina seista kõigi nende väärtuste eest, mille eest ma alati seisnud olen ja millesse usun. See pole iseenesest midagi uut. Ka Juku-Kalle Raid näiteks oli IRL nimekirjas riigikogus sõltumatuna, samuti Tiina Kangro.

 Olen veendunud liberaal, mulle on olulised isikuvabadused ja ettevõtlusvabadus. Kesksel kohal peab riigis olema inimene, mitte parteide huvid!

"Kesksel kohal peab riigis olema inimene!"

Teiseks sellepärast, et ma siiralt usun, et Jüri  Ratas on täna kõige tugevam peaministrikandidaat. Ta hoolib oma meeskonnast ja ta hoolib Eestist. Ta on väärikas ega ülbitse. Ta on kuulutanud välja nulltoleratsi korruptsioonile, nii enda erakonnas, kui kogu Eestis ja on korduvalt tõestanud, et ta ka käitub vastavalt. Ta on avalikult lubanud, et seisab uue poliitilise kultuuri eest, mis on austav ja lugupidav, mitte teisi mõnitav ja üleolev.

See, mida Jüri on lubanud, on ka mulle väga oluline. Mul on kõrini küünilistest ja ülbetest poliitikutest, kes inimestest üle sõidavad. Olen tänulik Jürile, et ta on mind oma meeskonda kandideerima kutsunud. Samas ei kavatse  ma muuta ühtegi põhimõtet, mis mulle elus oluline on. Seisan ka Jüri Ratase meeskonnas kõige selle eest, mille eest ma alati seisnud olen. Tahan olla talle abiks ka Keskerakonna uuendamisel. Keskerakond peab lahti saama oma minevikutaagast! 

Usun, et ettevõtlus on Eesti edu mootor. Olen paarikümne aasta jooksul loonud sadu uusi töökohti ja arendanud tuntud kaubamärke, eesmärgiga, aidata kaasa, et Eesti oleks edukas ja meil kõigil läheks hästi, mitte ainult osadel meist. 

"Enamus tänastest riigikogu saadikutest ei ole ise loonud elus ühtki töökohta."

Ainult majandusega koos kasvavad ka palgad ja pensionid. Ainult nii kasvab ka riigieelarve, et saaks lahendada haridusprobleeme, suurendada pensione, vähendada ravijärjekordasid ja ehitada taristut. Tahan oma pikaajalisi kogemusi erasektoris ka poliitikas rakendada. Toompeal täna paraku seda kogemust napib. 

Enamus tänastest riigikogu saadikutest ei ole ise loonud elus ühtki töökohta. Elukogemust on Toompeale väga vaja. Soovin kogu südamega töötada selle nimel, et kõigil inimestel oleks kindlustunne tuleviku ees ja kedagi ei jäetaks oma muredega üksi.

Mõni ütleb, et meil on esimene ja teine Eesti, jõukad ja vähekindlustatud, omad ja vōōrad, eestikeelsed ja muukeelsed, vanameelsed ja uuendajad,  noored ja igavesti noored, usklikud ja ateistid,  hirmutajad ja hirmunud, vasakukäelised ja paremad, punapäised ja kräsupead....

Mina ütlen, et nad kōik on meie inimesed! Mitte kedagi ei tohi maha jätta, mitte keegi ei tohi haiget saada, mitte keegi ei tohi teistele liiga teha. Peame õppima vaatamata erinevustele koos hakkama saama. See teeb meid tugevaks!

ÜHENDAME EESTI !

#ükseesti  #õiglaneriik

Tänan Sind usalduse eest, hea valija!

Imre Sooäär